• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy.

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom už 34 rokov aj vďaka zbierke "Deň narcisov", ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy, žiakov I. MPSA a II. MPSA.

Hlavným sloganom zbierky tento rok je

"NA KOHO MYSLÍŠ, KEĎ SI PRIPÍNAŠ NARCIS?"

Každý z nás pozná niekoho, kto trpí rakovinou. Myslíme na neho vždy pri pripínaní kvietku narcisu.

Dátum zbierky v uliciach: 18. apríl 2024

Koordinátorka zbierky v našej škole: Mgr. Iveta Péková

• ISIC/ITIC zľava už aj v obchodoch TESCO!

Zaregistrujte si Váš platný preukaz ISIC alebo ITIC v aplikácii Tesco Clubcard a využívajte zľavu 10% na jeden nákup každý týždeň (pondelok až piatok).

Potrebné informácie k registrácii nájdete na týchto stránkach: https://isic.sk/tesco-2/ alebo https://itic.sk/tesco/.

V prípade, že Váš preukaz nie je platný, obnovte si platnosť zakúpením známky cez eshop www.objednaj-preukaz.sk (platí sa poštovné +3€, adresu doručenia si môžete zvoliť, akú chcete).

V prípade, že ešte nie ste držiteľom preukazu ISIC alebo ITIC, zakúpte si ho podľa inštrukcie na našej škole

• GIRL´S DAY 2024

Milé študentky,

predstavujeme Vám možnosť zapojenia študentiek našej školy do jedenásteho ročníka celoslovenského kariérneho dňa pre stredoškoláčky Girl´s Day, ktorý sa koná vo štvrtok 25. apríla 2024.

Cieľom podujatia je poskytnúť dievčatám vo veku 15 - 19 rokov prehľad o možnostiach uplatnenia sa v IT sektore. Dievčatám sa otvárajú dvere do sveta informačných technológií formou workshopov, diskusií a prehliadok priestorov. Dievčatá sa budú mať možnosť stretnúť so ženami, ktoré už v IT sektore pracujú. V tomto podujatí majú študentky príležitosť získať cenné skúsenosti a inšpiráciu v oblasti informačných technológií.

Zverejnenie programu aktivít sa plánuje 18. 3. 2024 na webovej stránke www.girlsday.sk. Registrácie pre dievčatá budú otvorené 25. 3. 2024 od 10.00 hod.

• EXPERT geniality show

Prihláste sa do celoslovenskej vedomostnej súťaže a ukážte, v čom ste dobrí. Svojimi vedomosťami a skúsenosťami zabojujte o titul EXPERT. Súťažiť sa bude v utorok 28. novembra. 2023. Termín prihlásenia žiakov je 24. októbra. 2023Štartovné: 5 €

Súťažiaci si vyberajú dve spomedzi šiestich ponúknutých tém:

Od Dunaja k Tatrám - slovenské dejiny, šport, biológia, slávni Slováci, geografia

Mozgolamy - logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie

Svetobežník -  fyziácká geografia, humánna geografia

Tajomstvá prírody - biológia, fyzika, astronómia, chémia

Do you speak English? - čítanie, bežné výrazy, gramatika, reálie

Góly body, sekundy - história a druhy športu, rekordy, olympiády,športovci, fyziológia tela športovcov,strava

• ŠKOLSKÝ PARLAMENT

Kujundzič Nikola  II.MPSB   –predseda ŠP

Kraľovič  Adam III.MPSA   – podpredseda ŠP

Ladislav Maršovský II.MPSA  - člen ŠP

Philip Christian Ondrej II.ME - člen ŠP

Mark Vida III.MPSB                  - pokladník ŠP

Viktor Steiner III.ME                -  člen ŠP

Matej Takáč IV.MPS                 -  člen ŠP

Máté Szalay IV.MEI                    -  člen ŠP

Koordinátor ŠP- Bc. Carmen Valovičová

• Obedy v školskej jedálni

Oslovujeme Vás s ponukou stravovania na našej škole.
            Nakoľko obedná prestávka je od 7. marca v čase od 12.20-12.50, chceli by sme Vás upozorniť na možnosť teplej stravy v našej školskej jedálni. Školská kuchyňa je vynovená a prijali sme tiež nového kuchára, takže stravovanie spĺňa všetky štandardy. Vaše deti majú možnosť dať si chutný a teplý obed za cenu 1.56 eur. Na obedy je možné sa prihlasovať a odhlasovať aj pomocou mobilnej aplikácie.
            V prípade záujmu kontaktujte vedúcu jedálne p. Lieskovskú na tel. čísle 02/44885001, kl. 219

• Oznam

Oznamujeme Vám, že každký žiak I. ročníka musí uhradiť zálohu 5 € za používanie skrinky. Žiaci vyšších ročníkov (II. - IV.) musia doplatiť 2 €. Záloha bude vrátená  po ukončení štúdia a odovzdaní kľúča majstrovi Mgr. Pékovi .